Система охорони периметру

Система охорони периметру

Система охорони периметру суттєво відрізняються від інших систем безпеки. Наприклад, системи відеоспостереження допомагають виявити вже факт вторгнення і є таким собі документом для пред'явлення обвинувачення, але не можуть перешкоджати появі порушника на території. Мета системи охорони периметра - раннє виявлення навіть потенційного порушника ще на лінії огорожі або навіть поблизу неї.

Сьогодні система охорони периметру забуття і державні, і комерційні структури, а також власники заміських будинків. Що стосується торговельної сфери, то системи охорони периметра можуть застосовуватися при торгівлі на відкритих територіях: в автосалонах, які виставляють машини на вулиці, у великих оранжереях, де рослини продаються безпосередньо з грунту, на будівельних ярмарках, де продаються збірні щитові будиночки і т.п .

Кожен проект системи охорони периметру індивідуальний, його доводиться розробляти для кожного об'єкта окремо. При проектуванні, виборі і установці охоронної системи необхідно враховувати тип і лінію огорожі, рельєф місцевості, місце розташування об'єкта захисту, наявність рослинності, сусідство доріг та ліній електропередач. Робота систем охорони периметру залежить від правильного вибору тієї чи іншої системи, адекватної для даної огорожі, і від правильного монтажу.

Встановлення периметральних систем безпеки спрямована на захист як безпосередньо огорож, так і необгороджені простору. Багато систем припускають захист необгороджених територій, але деякі фахівці стверджують, що паркан просто необхідний. Для кращого результату встановлюють не одну, а 2-3 лінії захисту, використовуючи на кожній з них різні охоронні системи. Звичайно ж, це практикується на найбільш важливих об'єктах, для охорони магазину достатньо і однієї лінії.

Встановлювати периметральну систему захисту фахівці радять приховано. Цей захід допоможе застати порушника зненацька і дасть додатковий час охорони, також це вимога продиктована і естетичними міркуваннями. Система охорони периметра повинна володіти високим ступенем надійності і високою чутливістю, щоб виявити навіть досвідченого порушника.

З іншого боку, необхідно так відрегулювати систему, щоб помилкових спрацьовувань (через погодних явищ, рослин, тварин і птахів) було якомога менше. Фахівці вважають прекрасним результатом роботи наявність 1 помилкової тривоги з однієї зони в місяць. Будь-яка система охорони периметра налаштовується безпосередньо на огорожі: при спробі перелізти через паркан, підкопати або зруйнувати його. Деякі системи вимагають регулювання в процесі експлуатації або при зміні сезонів.

Периметральних систем досить багато, засновані вони на різних фізичних принципах, деякі застосовуються тільки у вузькій сфері, інші - майже універсальні:

1. Радіопроменеві системи. Це двохпозиційні системи, приймач і передавач СВЧ-сигналів розміщуються на стійках або на кромці огорожі. Зона чутливості являє собою еліпс, і датчики слід розташовувати так, щоб зони чутливості "нашаровувалися" один на одного: це допоможе уникнути мертвих зон. Також використовуються і однопозиційні радіопроменеві детектори, але вони застосовуються тільки для захисту ділянок протяжністю до 20 м. Радіопроменеві системи застосовні тільки там, де забезпечується пряма видимість (необхідно враховувати рельєф місцевості, не повинно бути високої трави, снігу або звисаючих гілок) - як уздовж огорожі , так і для захисту необгороджених ділянок. 2. Радіохвильові системи. Це однопозиційні системи, вони містять приймач і передавач в одному корпусі. Чутливий елемент - пара паралельно розташованих провідників, до яких підключені передавач і приймач. Кабелі розміщують на кромці огорожі або на стійках. При спробі подолати паркан відбувається порушення так званої "стоячої хвилі", і система видає тривожний сигнал. Діаметр зони чутливості в радіохвильових системах залежить від розташування провідників. Особливістю даної системи є "селекція ближньої зони": перед приймачем штучно створюється мертва зона, тому сигнал від людини на відстані 20 м такий же, як від мухи на відстані 3 см. Але, тим не менш, такі системи оптимально підходять для охорони об'єктів у місті. 3. Інфрачервоні системи складаються з передавача, де знаходиться світлодіод, і приймача, де знаходиться фотодіод, що розташовуються в зоні прямої видимості. При перериванні променя датчик передає сигнал тривоги. Система проста, але ненадійна з точки зору великої кількості помилкових спрацьовувань при дощі, снігопаді, тумані, попаданні в промінь птахів, тварин, листя, при прямій засвітці приймача сонячними променями. Для більшої надійності такі системи роблять багатопроменевими (2 або 4 незалежних променя). Іноді для підвищення стійкості до зовнішніх чинників і зниження частоти помилкових спрацьовувань ІЧ-детектори об'єднують з СВЧ-датчиками. Однопозиційні системи - вони являють собою ІЧ-детектори з просторовою діаграмою чутливості у вигляді променя - застосовні на невеликих ділянках, наприклад, на воротах. Система дозволяє визначити навіть повзе людини, тому мінімальна висота променя над землею - 30 см. Ці системи можна застосовувати для захисту відкритих магазинів.

4. Оптоволоконні системи. Оптоволоконні системи відрізняються малою сприйнятливістю до будь електромагнітних перешкод, що дозволяє використовувати їх в несприятливій електрофізичної обстановці. До одного кінця кабелю підключається мініатюрний напівпровідниковий лазер, а протилежний кінець кабелю зістикований з фотодиодом, що перетворює оптичний сигнал в електричний. При зовнішніх впливах на кабель передається сигнал тривоги. Досвід застосування таких систем невеликий, але викликає серйозний інтерес, особливо через несприйнятливості до електромагнітних перешкод.pub4

5. Ємнісні системи є, по суті, антенними системами. Датчик цих систем - один або кілька металевих електродів. Зазвичай така система встановлюється на вже існуючі огорожі у вигляді металевого козирка. При установці електрода вздовж верхнього торця огорожі система ефективно реагує на перелезания, а якщо електрод, встановлений уздовж середньої лінії огорожі, то система спрацьовує і при наближенні людини. Добре себе показали вітчизняні ємнісні системи, які справно працюють протягом останніх 20-30 років. Для захисту магазину прийнятний тільки при установці по кромці огорожі. 6. Вібраційні системи з сенсорними кабелями. Принцип дії таких систем заснований на реєстрації механічних вібрацій або переміщень огорожі. Чутливий елемент - сенсорний кабель, що перетворює механічні вібрації в електричний сигнал. Так, наприклад, електромагнітний мікрофонний сенсорний кабель містить два нерухомих і два рухомих провідника, розташованих в зазорах гнучкого полімерного магніту. Сердечник кабелю покритий ізолюючим шаром майлару і екраном з алюмінієвої фольги, до якого підключений дріт заземлення.

Також є сенсорні кабелі для масивних огорож. Він містить тільки два провідника, які поміщені в поліетиленові трубки з силіконовою змазкою, що забезпечують підвищення рухливості провідників. Для мінімізації зовнішніх наведень активні провідники сформовані у вигляді витої пари. Центральний багатожильний провід грає роль зміцнюючого елемента і обмежує термічні деформації сенсорного кабелю. Деякі аналізатори мають виходи звукового каналу, що дозволяє оператору прослуховувати обстановку в кожній зоні. Кабель знаходиться в захисній оболонці з жорсткого поліетилену, яка стійка до ультрафіолетовим променям, до пилу і вологи.

7. Вібраційно-сейсмічні системи. Датчики встановлюють безпосередньо в грунт або на масивні стіни, і вони реєструють низькочастотні коливання або зсуву грунту або стіни. Ця досить дорога система застосовується для захисту найбільш важливих, військових об'єктів. 8. Системи "активної" охорони периметрів припускають "відлякування" порушника за допомогою короткого електричного імпульсу, безпечного для життя людини. Будь випадкові люди, що потрапили на територію відкритого магазину, можуть завдати відчутної шкоди. Навіть через витівки цікавих хлопчаків, які потрапили на стоянку автосалону, власник зможе зазнати значних збитків. Система охорони периметра допоможе захистити себе не тільки від таких "непроханих гостей", але і від достатньо досвідчених порушників. На жаль, не всі торговельні підприємства можуть дозволити собі системи охорони периметра через їх високу вартість.

А також підприємців стримує і досить вузька область застосування: магазинів, які розташовують відкритими площами, не так багато. Тому питання про застосування таких систем у торговельній сфері поки відкрите, але перспективи фахівців не так безнадійні: можливо, скоро всі підприємства будуть захищати свої "володіння" за допомогою периметральних систем.

Для того, щоб кожен етап в охоронній системі був ефективним, їх розробкою і впровадженням займаються професіонали компанії «Сучасні системи безпеки бізнесу». Ці люди мають необхідне технічне освіту та багатий досвід роботи. Якщо Ви хочете, щоб Ваші близькі перебували в повній безпеці, тоді звертайтеся до наших, ми завжди раді Вам допомогти! У разі виникнення питань телефонуйте за вказаним номером телефону:

(044) 333-88-99

(096) 875-77-51

(099) 448-83-83Интернет-магазин
Видеонаблюдение Видеонаблюдение
Интересные статьи Последние новости