Види системи контролю доступу

Види системи контролю доступу

 

На сьогоднішній день системи контролю доступу на підприємствах - це необхідність, адже саме СКУД дозволяє контролювати вхід / вихід персоналу і сторонніх осіб, а також в'їзд і виїзд транспорту.

Встановлення системи контролю доступу вирішує комплексні завдання підвищення трудової дисципліни, нормального функціонування служб безпеки, контролю та обліку робочого часу співробітників, охорони майна в цілому, обмеження та управління доступом в певні приміщення і на контрольовану територію, забезпечення рівня безпеки підприємства.

Залежно від кількості точок доступу системи контролю доступу поділяються на мережеві і автономні.

Мережеві системи контролю доступу встановлюються на великих об'єктах, де працюють тисячі співробітників. Вартість їх набагато вище автономних систем, однак це себе цілком виправдовує. Точки доступу - це, як правило, прохідні, де виконавчими елементами є шлюзи і турнікети. У деяких випадках, щоб забезпечити більшу пропускну здатність, застосовуються дистанційні зчитувачі, тому співробітникам не доводиться виймати картки з кишені.

Мережеві СКУД доцільно встановлювати в тих випадках, якщо:

  • на підприємстві встановлена комплексна система безпеки, куди входить пожежна та охоронна сигналізація, димовидалення, автоматичне пожежогасіння, відеоспостереження і т.п. Мережева установка системи контролю доступу дозволяє спостерігати за всіма подіями, коригувати права доступу, заносити або видаляти інформацію в базу даних та інше;
  • необхідні періодичні звіти подій минулого чи візуальний додатковий контроль в режимі онлайн;
  • на підприємстві прийнято рішення встановити дисципліну, і потрібен чіткий контроль робочого часу, із зазначенням того, коли людина пройшла через прохідну, увійшов у свій відділ і т.п ..

Завдяки мережевий СКУД можна організувати графік і режим доступу для кожного конкретного виконавця; отримувати звіти про наявність (відсутність) співробітників; контролювати переміщення співробітників; фіксувати спроби несанкціонованого проникнення на об'єкт; візуально відображати події і виробляти віддалене управління об'єктом.

Автономні системи контролю доступу забезпечує доступ і контроль в окреме приміщення (одне або декілька). Основним складовим елементом такої системи є автономний (не пов'язаний з іншими) контролер, який зберігає в собі всю базу ідентифікаторів і керує роботою інших елементів контролю. Виконавчим пристроєм в даному випадку є електронна клямка або електронний замок. Ідентифікація відбувається завдяки різним типам карт і відповідним зчитувачів (штриховим, магнітним, проксіміті). Контролер автономної СКУД працює переважно тільки при вході, так як при виході достатньо скористатися спеціальною кнопкою або датчиком

Переваги автономної системи контролю доступу:

  • не вимагається прокладки численних кабелів;
  • автономні пристрої за міцністю не поступаються мережевим;
  • не вимагається центрального комп'ютера.

Як бачимо, монтаж системи контролю доступу на будь-якому підприємстві дозволяє значно поліпшити його роботу, і, незважаючи на високу вартість установки СКУД, вона себе завжди окупає.

Компанія «Сучасні системи безпеки бізнесу» надає якісні послуги з проектування та монтажу системи контролю та управлінням доступом будь-якої складності для Вашого офісу, виробництва, складу, торгового центру і т.д. Наші висококваліфіковані фахівці зроблять технічне обслуговування встановленої системи, нададуть безкоштовну консультацію та навчання операторів системи. Дзвоніть нам за вказаним номером телефону і ми відповімо на всі Ваші запитання:

(044) 333-88-99

(096) 875-77-51

(099) 448-83-83

 Інтернет-магазин
Відеонагляд Відеонагляд
Цiкавi записи Останні новини