Причини виходу з ладу обладнання систем відеоспостереження - 1

Причини виходу з ладу обладнання систем відеоспостереження

Причини виходу з ладу обладнання систем відеоспостереження

 

Основним обладнанням в системі відеоспостереження є камери відеоспостереження і відеореєстратори. Камери відеоспостереження є основною і головною складовою будь-якої системи відеоспостереження, вони якраз і знімають зображення, яке передається далі на монітор і на пристрій запису.

Відеореєстратори - це автономні цифрові пристрої для запису відео- і аудіо-потоку з камер системи відеоспостереження, в сучасних моделях в якості носія інформації часто використовується жорсткий диск SATA HDD. Багато моделей пишуть не тільки відео, але водночас і звук, таким чином, до кожного каналу з камери, можна «підчепити» свій мікрофон, а в підсумку при перегляді запису, буде не тільки видно, але й чутно, що відбувається.

Вихід з ладу обладнання систем відеоспостереження досить поширене явище, що доставляє «головний біль» як експлуатаційних, так і монтажним організаціям. У даній статті ми будемо розглядати випадки, коли встановлена система відеоспостереження досить довгий час нормально функціонувала, умови експлуатації дотримувалися, але в якийсь час несподівано стався масовий вихід з ладу апаратури на об'єкті. У ряді випадків одна і та ж апаратура роками справно працює при одних умовах експлуатації (наприклад, в житлових приміщеннях) і регулярно виходить з ладу в інших умовах (на промислових об'єктах). У даній статті під промисловим об'єктом слід розуміти будь-який об'єкт крім житлового будинку.

Класифікуємо перешкоди, що призводять до виходу з ладу відеообладнання:

• радіоперешкоди; • комутаційні імпульсні перешкоди; • перенапруження і провали напруги в мережі живлення; • перешкоди від розрядів блискавки; • перешкоди від «блукаючих струмів заземлення». Окремо зупинимося на кожному типі перешкод, що призводить до виходу з ладу відеоустаткування і визначимо основні джерела перешкод.

Радіоперешкоди. Під даним типом будемо розуміти високочастотні перешкоди. ВЧ - перешкоди являють собою електромагнітний вплив на лінію зв'язку від потужних прилеглих радіо- і телепередавачів, радарів і іншого випромінює устаткування. Перешкоди проявляються у вигляді частих хвиль коливань спотворюють відеозображення. Вихід з ладу апаратури системи відеонаблюдается тільки у випадку вкрай близького (десятки метрів) розташування лінії передачі відеосигналу або телеметрії від передавальної антени. По ланцюгах передачі електроживлення ВЧ-перешкода будь-якого впливу приводить до пошкодження апаратури не надає.

Комутаційні імпульсні перешкоди. Основним джерелом виникнення комутаційних імпульсних перешкод є перехідні процеси при наступних операціях в електромережі:

1. Включення і відключення споживачів електроенергії (електродвигуни, лампи розжарювання і денного світла, комп'ютери та ін. Апаратура); 2. Включення і відключення ланцюгів з великою індуктивністю (трансформатори, пускачі і т. Д.); 3. Аварійні короткі замикання в мережі низької напруги і їх подальше відключення захисними пристроями; 4. Аварійні короткі замикання в мережі високої напруги і їх подальше відключення захисними пристроями; 5. Включення і відключення електрозварювальних установок. Джерелом імпульсних перешкод є міський електрифікований транспорт, включаючи метро, а також електрифіковані залізниці.

Даний тип перешкод, як правило, являє собою поодинокі імпульси з амплітудою до декількох кіловольт. Вважається нормою наявність у мережі 220 В імпульсів комутаційних перешкод амплітудою до 4,5 кВ тривалістю до 5 мс. Реально частота виникнення одиночних імпульсних перешкод амплітудою до 300 В складає в середньому для промислових підприємств 20 перешкод на годину, для житлових будинків 0,5 перешкод на годину. Найбільш небезпечні перешкоди амплітудою від 1 до 10 кВ складають до 0,1% від загального числа імпульсних перешкод. Таким чином, в офісі розташованому на території промислового підприємства, електронне обладнання піддається впливу потужної перешкоди 3 рази на тиждень, а в житловому будинку до 4 разів на рік.

Перенапруження і провали напруги в мережі живлення. Причини виникнення перенапруг в мережах живлення обумовлені, насамперед, низькою якістю електромереж і невисокою культурою енергоспоживання. Тому підкреслимо лише найбільш типові проблеми електропостачання.

Максимуми напруги живильної мережі, як правило, пов'язані з мінімальним навантаженням енергосистеми і спостерігаються в нічний час. Найбільші коливання напруги в електромережі припадають на початок і кінець робочого дня. Реально на промислових об'єктах можливі періодичні (день - ніч) коливання електромережі 220 В від 160 В до 260 В з короткочасними підвищеннями до 300 В.

Перешкоди від розрядів блискавки. Розряди блискавки індукують на лініях зв'язку і лініях подачі електроживлення високовольтні імпульси напруги. Розряд блискавки характеризується громаднойразніцей потенціалів до 108 В, струмами до106 А тому, при прямому або близькому (десятки метрів) розряді блискавки мова може йти тільки про вихід електронного обладнання з ладу, а не про перешкоди. Системи блискавкозахисту, що включають в свій склад громовідводи і заземлення, призначені для захисту будинків і людей від ураження електричним струмом, але не для захисту електронного обладнання та ліній зв'язку. Типовою помилкою при монтажі відеоустаткування "в польових умовах" є встановлення відеокамери на опорі блискавковідводу або поруч з ним. У такому випадку при прямому попаданні блискавки в блискавковідвід все відеоустаткування і лінія зв'язку будуть повністю виведені з ладу і не ремонтопрігодни. Про захист від розряду блискавки можна говорити тільки в тому випадку, якщо відстань від місця розряду до лінії зв'язку відеообладнання становить хоча б сотні метрів.Комплекты Видеонаблюдения

Перешкоди від "блукаючих" струмів заземлення. Будь-яка система відеоспостереження, навіть найпростіша, містить передавальний відеообладнання (камеру відеоспостереження), лінію зв'язку (коаксіальний кабель, виту пару), приймальне відеообладнання (у найпростішому випадку монітор), а також джерела живлення передавального і приймального відеообладнання.

Відповідно до вимог безпеки, що пред'являються до електромонтажу обладнання, апаратура повинна бути заземлена, причому розводка сигнальних ланцюгів всієї системи відеоспостереження (у тому числі передавальної і приймальної апаратури) повинна мати тільки одну точку заземлення. Реально, особливо в багатоканальних системах установники відеоустаткування з тих чи інших причин не виконують або просто ігнорують правило заземлення апаратури в одній точці. В системі утворюються кілька точок занулення і, відповідно, присутність блукаючих струмів заземлення, що призводить до різниці потенціалів між двома будь-якими точками занулення. Для віддалених об'єктів і, відповідно, для протяжних ліній зв'язку різниця потенціалів може досягати сотні вольт за рахунок протікання через утворені паразитні контури заземлення струмів від промислового обладнання, або від нерівності потенціалів нульових шин живлячої напруги 220 В / 50 Гц приймального та передавального обладнання. Можна перерахувати значну кількість об'єктів, в яких паразитні контури заземлення будуть присутні в обов'язковому порядку. В першу чергу це об'єкти з довжиною кабельних ліній більше 300 м. Далі - це об'єкти з багатоканальними системами відеоспостереження. І, нарешті, - це всі виробничі об'єкти та прилеглі до них території. Джерелами струму промислової частоти в колах заземлення служать генератори, верстати, електропечі, електрозварювання, холодильне обладнання, комп'ютерні мережі, системи вентиляції та кондиціонування, електропідстанції, медичне обладнання, наземний електрифікований транспорт, метрополітен і т.д.

При аналізі відмов камер відеоспостереження, як правило, виявляються:

• відсутність будь-яких спеціальних засобів захисту від імпульсних перешкод, грозових розрядів та перенапруг по ланцюгах харчування; • недостатнє екранування ліній передачі відеосигналу, телеметрії і харчування (екран коаксіальногокабелю не є серйозною перешкодою для пошкодження • апаратури грозовими розрядами); • відсутність спеціальної апаратури захисту від грозових розрядів по ланцюгах передачі відеосигналу і телеметрії; • конструктивні недоліки відеообладнання призводять до виникнення "блукаючих" струмів заземлення; • не кваліфіковані установка камер відеоспостереження (відсутність або недостатня ізоляція і герметизація, монтаж поряд з громовідводи і т. д.); • не кваліфіковані проектування систем відеоспостереження в цілому (прокладка довгих сигнальних ланцюгів паралельно високовольтних лініях, відсутність захисних засобів, і т. д.). Проектування та встановлення систем відеоспостереження - це задача, вирішення якої під силу лише професіоналам. Для ефективної і коректної роботи камер відеоспостереження необхідно врахувати безліч деталей, у тому числі місце їх розташування, освітленість і т.д. Звернувшись до фахівців компанії «Сучасні системи безпеки бізнесу», Ви можете бути повністю впевнені, що ми виконаємо всі роботи швидко і якісно. Дзвоніть нам за вказаним номером телефону і ми відповімо на всі Ваші запитання:

(044) 333-88-99

(096) 875-77-51

(099) 448-83-83



Монтаж відеоспостереження зі знижкою до 23% *

* за умови заключення договору на технічне обслуговування

Індивідуальний підбір систем з вигідним рішенням під Ваш об'єкт

Віддалена допомога при самостійному монтажі або налаштуванню





Цiкавi записи Останні новини

Калькулятор

Розрахуємо за 1 хвилину вартість відеоспостереження

Параметри

Площа об'єкта:

Кількість камер:

Вид об'єкту:

Офіc / магазин
Виробництво / склад
Будинок
Бізнес центр

Контактні дані: