Як вибрати відеореєстратор?

Як вибрати відеореєстратор?

При проектуванні системи відеоспостереження одним з головних питань є - як вибрати відеореєстратор, щоб з одного боку він задовольняв всім необхідним вимогам, з іншого - щоб не переплачувати за непотрібні і ніколи не використовуються функції, а також за зайве якість.

Кількість каналів. Перш за все, вибираючи відеореєстратор, потрібно визначитися, скільки каналів (попросту кількість відеокамер) вам необхідно. Бувають 4, 8, 16 - канальні відеореєстратори. Рідше зустрічаються 9-канальні, хоча вони, на мій погляд, більш логічні, ніж 8-канальні, тому що 8 камер на екрані красиво не розмістив, а ось 9 - запросто, в режимі мультиекран 3х3. Приклад 9 канального відеореєстратора - VPS-NVR6209P.

Останнім часом почали з'являтися 32-канальні відеореєстратори , але вважаю це поява передчасним, тому що вартість таких відеореєстраторів в рази перевищує вартість двох 16-канальних відеореєстраторів при тій же якості і функціонал. Мультиекран з 32 камер, навіть на великому моніторі не дозволить отримати досить інформативну картинку. Ну і рішення з двох 16-канальних апаратів буде в 2 рази надійніше, ніж з однего 32-канального. При виході з ладу одного реєстратора, або жорсткого диска в ньому, другий все ж буде продовжувати функціонувати.

Якість запису. Якість записуваного відеосигналу визначається трьома показниками:

  1. Метод компресії (кодек стиснення)
  2. дозвіл кадру
  3. Швидкість запису (кількість кадрів в секунду)

У сучасних системах відеоспостереження використовується в основному 3 методу стиснення:

  • MJPEG - це найстаріший формат запису відео, заснований на покадровому методі відеосжатія. Запис, зроблений в цьому форматі, займає більший обсяг дискового простору. При цьому якість відео у нього найкраще. Не дарма в сучасних IP-камерах використовується передача 2 потоків одночасно - MJPEG - для трансляції на монітор, і H.264 - для запису на диск або передачу по мережі Інтернет.
  • MPEG4 - це більш просунутий формат, призначений для стиснення потоку відеоінформації. У цьому форматі записується не кожен кадр, а лише ключові кадри і інформація про зміну поточного кадру від попереднього. Таким чином, запис, зроблений у форматі MPEG4, займає приблизно в 10 разів менше місця дискового простору. H.264 - цей формат використовує новітні алгоритми стиснення відеопотоку і є удосконаленням формату MPEG4. Відмінними рисами цього стандарту від MPEG4 можна назвати поліпшену передачу кольору, підвищену чіткість зображення; відеоінформація, що записується в Н.264, займає приблизно в 2 рази менше місця на диску, ніж попередній формат.

В даний час практично всі сучасні відеореєстратори, навіть найдешевші, здійснюють запис у форматі H.264. Тому сучасне покоління інженерів і проектувальників систем відеоспостереження вже й не згадує про застарілі форматах відеозапису.

А ось дозвіл записуваного видеокадра - це актуальний параметр, який повинен лежати в основі вибору відеореєстратора щодо його якості. Максимальна роздільна здатність аналогового сигналу в системі PAL - 720x576 рядків, або ТВЛ. Ще цей дозвіл називають D1.

Сучасний відеореєстратори записують з дозволом D1 (720x576) - дозвіл в якому записуються DVD, HD1 (720x288) - так званий полукадр, або поле і SIF (320x240) - дозвіл, з яким колись вівся запис на відеокасети VHS, і яке ще років 15 назад всіх задовольняло.

як вибрати відеореєстратор 2Функціональність. Визначальним параметром сучасного записуючого пристрою є - його функціонал. І на питання, який стоїть в заголовку нашої статті - як вибрати відеореєстратор, слід відповідати, уважно звертаючи увагу на функціональні можливості апарату.

Відеовихід. У всіх відеореєстраторів є один або кілька відеовиходів. Практично у всіх сучасних реєструючих пристроїв крім аналогового виходу BNC є ще і цифровий - VGA вихід, який дозволить підключити звичайний комп'ютерний монітор. На просунутих моделях є вихід з високою роздільною здатністю - HDMI, що дозволяє підключити видеопанель з великою діагоналлю. У професійних відеореєстраторів є наскрізні відеовиходи, а також SPOT канал, що виводить на нього картинку по певній події, заданому в розкладі пристрою.

Аудіовихід. Для запису звуку з мікрофонів або телефонів (через відповідні адаптери) існують аудіовходи. Якщо аудіозапис не потрібна - за неї можна не переплачувати, хоча сьогодні відеореєстратор без аудиовходов потрібно ще пошукати.

Інтерфейс. Практично всі сучасні відеореєстратори, навіть самі бюджетні мають графічний інтерфейс і управління мишею. Якщо такого немає - це устаревшая модель, відкладайте її в сторону.

Мережа. Без мережевого доступу ви сьогодні теж вже навряд чи знайдете відеореєстратор, якщо тільки пошукати на самому верху прайсових листів. Якісь відеореєстратори мають лише WEB інтерфейс, а якісь повнофункціональний CMS (звертайте увагу на наявність цих 3 букв в описі реєстратора) клієнт, що дозволяє об'єднувати декілька відеореєстраторів в одну мережу, розмежовувати доступ різним користувачам, а також вести запис на віддалений комп'ютер.

PTZ. Практично всі відеореєстратори вміють управляти поворотними камерами відеоспостереження , хоча це і мало кому потрібно. Тому що камери ці в рази дорожче самих реєстраторів, та й управління за допомогою миші досить короткий і убоге. Краще вже для поворотников використовувати спеціальні джойстики та клавіатури.

Підтримка 3G модему. Деякі відеореєстратори підтримують USB 3G модем. Таким чином можна отримати мережевий доступ до реєстратора через мережу Інтернет навіть там, де не протягнуть провід від цієї самої всесвітньої мережі.

Підтримка DDNS. Ця функція позбавить вас від необхідності купувати у провайдера статичний IP. Можна скористатися службою Dynamic DNS для достуа до рекордеру через Інтернет.

Тривожні входи / виходи. Ті відеореєстратори, які мають Alarm входи / виходи дозволяють підключати зовнішні охоронні, пожежні сповіщувачі , а також виконавчі пристрої і отримувати з одного пристрою цілу інтегровану систему безпеки.

Ось, мабуть, і все, на що варто звертати увагу, вибираючи відеореєстратор для Вашої системи відеоспостереження .

Компанія «Сучасні системи безпеки бізнесу» надає якісні послуги з проектування, встановлення та обслуговування систем відеоспостереження на об'єктах будь-якої складності (будинок, квартира, офіс, дача, магазин, склад і т.д.). Залежно від Ваших потреб і технічних умов приміщення, ми можемо запропонувати Вам велика різноманітність обладнання: від бюджетних аналогових камер до дорогих IP-систем. Телефонуйте нам за вказаним номером телефону і ми відповімо на всі Ваші запитання:

(044) 333-88-99

(096) 875-77-51

(099) 448-83-83Монтаж відеоспостереження зі знижкою до 23% *

* за умови заключення договору на технічне обслуговування

Індивідуальний підбір систем з вигідним рішенням під Ваш об'єкт

Віддалена допомога при самостійному монтажі або налаштуванню

Інтернет-магазин
Відеонагляд Відеонагляд
Цiкавi записи Останні новини

Калькулятор

Розрахуємо за 1 хвилину вартість відеоспостереження

Параметри

Площа об'єкта:

Кількість камер:

Вид об'єкту:

Офіc / магазин
Виробництво / склад
Будинок
Бізнес центр

Контактні дані: